Composite Schedule

March 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
25
vs Sunshine State Conference Championships (Day 4)
All Day
2nd of 6 teams (802 pts.)

vs Sunshine State Conference Championships (Day 4)
All Day
3rd of 7 teams (571 pts.)

#5 West Fla.
Final
L, 4-5

#1 West Fla.
Final
L, 2-7

at Catawba
Final - OT
W, 14-13
26
Hearthstone // Match 3
9:00 p.m.
L, 1-3
27
Hearthstone // Match 4
9:00 p.m.
L, 0-3

Flagler
Final
W, 6-3

Ky. Wesleyan
Final
W, 8-1

Wheeling Jesuit
Final
W, 1-0

Wheeling Jesuit
Final
W, 6-1
28
Saint Leo
Final
W, 78-47

Lynn
Final
W, 80-70
1
Ky. Wesleyan
Final
W, 9-7
2
at Univ. of Tampa Track Classic
TBA

at UT Ryan McCall Invite
TBA

vs Tampa
@ St. Petersburg, FL // Battle on the Bay
Final
L, 1-4

Ky. Wesleyan
Final
W, 9-8

vs Webber International
@ St. Petersburg, FL // Battle on the Bay
Final
L, 2-3

at Lynn
Final
L, 1-2
3
vs Newberry
@ Hilton Head, SC
Final
L, 4-5

Seton Hill
Final
W, 17-6

vs Morehead St.
@ St. Petersburg, FL // Battle on the Bay
Final
W, 3-2

at Lynn
Final
W, 3-1

at Eckerd
Final
L, 1-4

at Lynn
Final
W, 7-3

vs Eckerd
@ Lakeland, FL
Final
L, 72-74

Cedarville
Final
W, 21-7

Tusculum
Final
W, 22-7

vs Barry
@ Lakeland, FL
Final
W, 72-57

vs Chowan
@ Hilton Head, SC
Final
W, 8-1
4
vs Panther Invitational
All Day
1st of 11 teams (1st round)

Emmanuel
Final
W, 25-2

vs Embry-Riddle
@ Lakeland, FL
Final
W, 87-68
5
vs Panther Invitational
All Day
1st of 11 teams (2nd round)

vs Peggy Kirk Bell Invitational
All Day
3rd of 18 teams (2nd round)

Hearthstone // Match 5
9:00 p.m.
L, 2-3

vs Tiffin
@ Hilton Head, SC
Final
W, 7-2

Young Harris
Final
W, 23-10

Westminster
Final
W, 20-0

at #19 Mount Olive
Final
W, 12-3

Chestnut Hill
Final - 6 innings
W, 8-0

Chestnut Hill
Final - 5 innings
W, 9-1
6
vs Panther Invitational
All Day
1st of 11 teams (FINAL)

vs Peggy Kirk Bell Invitational
All Day
5th of 18 teams (FINAL)

Hearthstone // Match 6
9:00 p.m.
L, 0-3

at #19 Mount Olive
Final - 7 innings
T, 0-0

No. 16 Wingate
Final
L, 5-9
7
Hillsdale
Final
W, 2-1

at #17 North Greenville
Final
L, 3-7

Hillsdale
Final
W, 1-0
8
Walsh
Final
W, 8-1

No. 10 Queens
Final
W, 15-6
9
at Stetson
Final
L, 0-5

at Saint Rose
Final
W, 10-9

Grand Valley St.
Final
W, 7-2

vs Valdosta St.
@ Jackson, Tenn.
Final
L, 60-63

Rollins
Final - 8 innings
L, 3-4
10
vs Mercer
@ DeLand, FL // Stetson Beach Blast
Final
L, 0-5

Wayne St. (Mich.)
Final
W, 6-3

No. 9 Mercy
Final
W, 19-12

Rollins
Final
L, 6-7

Rollins
Final
W, 7-0

vs Texas A&M Kingsville
@ DeLand, FL // Stetson Beach Blast
Final
L, 0-5

vs Morehouse
@ Atlanta, GA -- Forbes Arena
Final - OT
W, 98-97
11
vs Southeastern Collegiate
All Day
t-6th of 18 teams (1st round)

at No. 2 Le Moyne
Final
L, 6-11

vs Eckerd
@ Atlanta, GA -- Forbes Arena
Final
L, 77-90
12
vs Southeastern Collegiate
All Day
t-4th of 18 teams (2nd round)

Hearthstone // Match 7
9:00 p.m.
L, 1-3
13
vs Southeastern Collegiate
All Day
t-5th of 18 teams (FINAL)

Hearthstone // Match 8
9:00 p.m.
W, 3-0

North Georgia
Final
W, 6-3

#17 North Georgia
Final
L, 4-5

Ursuline
Final
W, 2-1

at #6 Flagler
Final
W, 2-1

Ursuline
Final
W, 7-0
14
at NCAA Division II National Championships (Day 1)
All Day
7th (41 pts.)

at NCAA Division II National Championships (Day 1)
All Day
t-29th (3 pts.)

Southern N.H.
Final
W, 7-2

No. 23 McKendree
Final
W, 20-5
15
at NCAA Division II National Championships (Day 2)
All Day
5th (138 pts.)

at NCAA Division II National Championships (Day 2)
All Day
19th (28 pts.)

West Chester
Final
W, 9-0

West Chester
Final
W, 9-0
16
at UCF Black & Gold Challenge
TBA

at UCF Black & Gold Challenge
TBA

at NCAA Division II National Championships (Day 3)
All Day
4th (213 pts.)

at NCAA Division II National Championships (Day 3)
All Day
19th (52 pts.)

at Hunter Seat Regionals (at Univ. Florida)
TBA

Queens (N.Y.)
Final
W, 6-3

at Embry-Riddle (Fla.)
Final
L, 1-5

Eckerd
Final
W, 21-2
17
at NCAA Division II National Championships (Day 4)
All Day
4th (279 pts.)

at NCAA Division II National Championships (Day 4)
All Day
18th (66 pts.)

at Hunter Seat Regionals (at Univ. Florida)
TBA

Nova Southeastern
Final
L, 4-5

Stevenson
Final
W, 3-2

No. 4 Colorado Mesa
Final
W, 12-9

Eckerd
Final
W, 10-2

at Embry-Riddle (Fla.)
Final - 6 innings
L, 1-9

Saint Leo
Final
L, 1-4

at Embry-Riddle (Fla.)
Final - 8 innings
L, 3-4

Eckerd
Final
W, 6-5
18
19
vs Bobcat Invitational
All Day
3rd of 15 teams (2nd round)

Hearthstone // Match 9
9:00 p.m.
L, 3-2

West Virginia St.
Final
W, 8-1
20
vs Bobcat Invitational
All Day
4th of 15 teams (FINAL)

Hearthstone // Match 10
9:00 p.m.
W, 3-0

Trinity Baptist
Cancelled

Trinity Baptist
Cancelled
21
vs St. Petersburg College
@ Boca Raton, FL
Final
L, 0-4

at No. 20 Florida Atlantic
Final
L, 0-5

#11 Flagler
Final
W, 8-2
22
at USF Invitational
TBA

at USF Invitational
TBA

#35 Denison
Final
W, 9-0
23
at USF Invitational
TBA

at USF Invitational
TBA

vs Jacksonville
@ Saint Leo, FL // Saint Leo Invitational
Final
L, 0-5

Lynn
Final
L, 3-4

Barry
Final
W, 6-3
24
at Saint Leo
Final
W, 3-2

vs Eckerd
@ Saint Leo, FL // Saint Leo Invitational
Final
L, 0-5

Palm Beach Atlantic
Final
W, 12-7

Lynn
Final
L, 4-15

Barry
Final
W, 11-8

vs No. 13 Florida International
@ Saint Leo, FL // Saint Leo Invitational
Final
L, 0-5

Barry
Final
W, 7-6

at #24 Palm Beach Atlantic
Final
L, 1-8

Lynn
Final
W, 23-4

at No. 5 Florida Tech
Final
W, 15-11
25
at #3 Lynn
Final
L, 1-8
26
vs Barry Invitational
All Day
t-4th of 17 teams (2nd round)

Hearthstone // Match 11
9:00 p.m.
W, 3-0

#9 Academy of Art
Final
L, 4-5
27
vs Barry Invitational
All Day
4th of 17 teams (FINAL)

Hearthstone // Match 12
9:00 p.m.
W, 3-2

Lincoln Memorial
Final
L, 1-4

Tampa
Final
W, 3-2

No. 17 Tampa
Final
W, 13-12
28
UAH
Final
W, 16-9

at Saint Leo
Final
L, 1-6
29
at UF Florida Relays (Qualifiers Only)
TBA

at UF Florida Relays (Qualifiers Only)
TBA

Eckerd
Final
W, 9-0

Eckerd
Final
W, 9-0

at Saint Leo
Final
L, 1-3

at Embry-Riddle (FL)
Final
W, 26-4

at Saint Leo
Final
L, 4-7
30
at Embry-Riddle (FL)
Final
W, 12-3

at Palm Beach Atlantic
Final
W, 7-2

at Mount Olive
Final
W, 25-14

at Embry-Riddle (FL)
Final
W, 12-6
31
at #4 Barry
Final
L, 1-8

Florida Tech
Final
W, 7-2

at Lynn
Final
W, 14-12