2011-12 Athletic Honors

PDF version of the 2011-12 Season Wrap-Up Book

BASEBALL
Austin Barnett: SSC Commissioner's Honor Roll
Austin Chubb: All-SSC 1st Team; SSC Commissioner's Honor Roll; 21st round draft pick of the Washington Nationals (signed)
Keith Curcio: All-SSC 2nd Team; SSC Commissioner's Honor Roll
J.J. Downum: ABCA South Region Gold Glove Team; SSC Commissioner's Honor Roll
Jerrod Flanagan: SSC Commissioner's Honor Roll
Jake Guengerich: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Baseball
Austin Jackson: SSC Commissioner's Honor Roll
Cory Jensen: Capital One NCAA Division II Academic All-District Team; Daktronics All-South Region 2nd Team (UT); NCBWA South Region Player of the Week (4/23/12); All-SSC 1st Team; SSC Player of the Week (4/23/12); Team MVP; signed free agent contract with Detroit Tigers
Colin Kish: SSC Commissioner's Honor Roll
Nick Krolczyk: All-SSC 1st Team; SSC Commissioner's Honor Roll
Christian Magno: SSC Commissioner's Honor Roll
Joey Miller: SSC Commissioner's Honor Roll
Mike Snyder: ABCA All-Region Team; NCBWA All-South Region 1st Team; Daktronics All-South Region 1st Team; All-SSC 1st Team; 23rd round pick of the Los Angeles Angels of Anaheim (signed)


MEN'S BASKETBALL
Brett Bailey: Capital One Academic All-District Team; SSC All-Tournament Team; All-SSC 2nd Team; SSC Player of the Week (11/28/11; 12/12/11; 1/23/12); SSC Commissioner's Honor Roll; Team Co-MVP
Michael Burton: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Tyler Burton: D2ADA Academic Achievement Award; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Men's Basketball
Kevin Capers: Division II Bulletin All-Freshman Team; SSC Freshman of the Year; SSC All-Newcomer Team
Seth Evans: SSC Tournament MVP; All-SSC 1st Team; SSC All-Newcomer Team; Team Co-MVP
Jay Hubble: SSC Commissioner's Honor Roll
Tyler Kelly: SSC Commissioner's Honor Roll
Dominic Lane: SSC Commissioner's Honor Roll
Theo Speas: SSC Commissioner's Honor Roll


WOMEN'S BASKETBALL
Megan Dzikas: All-SSC 2nd Team
Emily Grayson: SSC Commissioner's Honor Roll
Michaela Hawley: Women's Division II Bulletin All-America 2nd Team; Daktronics All-America Honorable Mention Team; NCAA Division II South Region All-Tournament Team; Daktronics All-South Region Team; SSC All-Tournament Team; SSC Player of the Year; SSC Player of the Week (11/14/11; 12/20/11; 1/16/12; 2/13/12); Delta State Classic All-Tournament team; Team MVP
Alexis Hochstetler: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Morgan Lamberg: D2ADA Academic Achievement Award; Capital One Academic All-District Team; SSC All-Tournament Team; SSC Commissioner's Honor Roll
Sofie Lundberg: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Women's Basketball
Taylor Maldonado: SSC Commissioner's Honor Roll
Danielle Walsh: D2ADA Academic Achievement Award; Capital One Academic All-District Team; SSC Commissioner's Honor Roll
Shelby Wheeler: SSC Commissioner's Honor Roll
Jarrod Olson: SSC Coach of the Year


MEN'S CROSS COUNTRY
Matt Altman: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Eric Larson: All-South Region; SSC All-Championship Team; SSC Commissioner's Honor Roll; Team MVP
Jason Patchett-Gillis: SSC All-Championship Team;  SSC Commissioner's Honor Roll
Logan Selzer:  SSC Commissioner's Honor Roll
Michael Shuey:  SSC Commissioner's Honor Roll
David Tomchinsky: U.S. Track & Field and Cross Country Coaches Association Division II Men's All-Academic Team; All-South Region; SSC All-Championship Team; SSC Commissioner's Honor Roll
Chris Yanichko: U.S. Track & Field and Cross Country Coaches Association Division II Men's All-Academic Team; D2ADA Academic Achievement Award; All-South Region;  SSC Commissioner's Honor Roll; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Men's Cross Country
Team: All-Academic U.S. Track & Field and Cross Country Coaches Association


WOMEN'S CROSS COUNTRY
Emily LaBarbera: SSC All-Championship Team; Team MVP
Julia Necciai:  SSC Commissioner's Honor Roll
Pamela Paradis:  SSC Commissioner's Honor Roll
Alyssa Shuey: Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Women's Cross Country


MEN'S GOLF
Shane Convery: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Men's Golf
Peter Creighton: Cleveland Golf/Srixon All-America Scholar; D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Tim Crouch: SSC Commissioner's Honor Roll
Case Gard: Division II PING All-American Honorable Mention Team; D2ADA Academic Achievement Award; Division II PING All-South Region Team; All-SSC 2nd Team; SSC Golfer of the Week (2/20/12); Team MVP
Pat Gocklin: SSC Commissioner's Honor Roll
Jake Nutter: SSC Commissioner's Honor Roll
Colin Smith: SSC Commissioner's Honor Roll


WOMEN'S GOLF
M.J. Audette: NGCA All-America 2nd Team; NGCA All-South Region Team; All-SSC 1st Team; SSC All-Tournament Team; SSC Golfer of the Week (2/27/12); Team MVP
Amy Hodgkinson: NGCA All-American Scholar; D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Megan Kiley: NGCA All-American Scholar; NGCA All-America Honorable Mention; D2ADA Academic Achievement Award; All-SSC 2nd Team; SSC Commissioner's Honor Roll
Kate Mohorn: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Jackie Rajek: NGCA All-American Scholar; D2ADA Academic Achievement Award; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Women's Golf
Emily Rymer: SSC Commissioner's Honor Roll
Barbora Vejlupkova: NGCA All-American Scholar; D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Team: PCASA Female Collegiate Team of the Year


MEN'S LACROSSE
Erik Behr: SSC Commissioner's Honor Roll
Bobby Downes: SSC Commissioner's Honor Roll
Jon Freda: All-DSC 1st Team; DSC Offensive Player of the Week (4/09/12)
Brad Fretti:
SSC Commissioner's Honor Roll
Larry Gress: All-DSC 2nd Team; DSC Defensive Player of the Week (3/12/12)
Brad Gysin: SSC Commissioner's Honor Roll; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Men's Lacrosse
Adam Ismaeil: All-DSC 1st Team; SSC Commissioner's Honor Roll; Team MVP
Dan Krispinsky: All-DSC Honorable Mention
D.J. Lubs: All-DSC 1st Team; DSC Defensive Player of the Week (3/12/12)
Jordan Manger:
SSC Commissioner's Honor Roll
A.J. Monteleone: SSC Commissioner's Honor Roll
Brendan Mykle-Winkler: SSC Commissioner's Honor Roll
Kevin Naslonski: All-DSC 2nd Team
Spencer Parry:
SSC Commissioner's Honor Roll
Jeff Shields: SSC Commissioner's Honor Roll
Dane Sorensen: DSC Freshman of the Week (3/19/12, 4/09/12)
Clinton Sorrel:
SSC Commissioner's Honor Roll
Mat Thompson: All-DSC 2nd Team; DSC Offensive Player of the Week (3/12/12)
Tyler Tripoli: SSC Commissioner's Honor Roll
Brian Weil: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll


WOMEN'S LACROSSE
Megan Asper: Synapse Sports NCAA Division II All-Rookie Team; IWLCA All-South Region 2nd Team; Independent Freshman of the Year; Independent All-Freshman Team; SSC Commissioner's Honor Roll
Haley Burchett: SSC Commissioner's Honor Roll
Alexa Caffrey: SSC Commissioner's Honor Roll
Kiani Carroll: SSC Commissioner's Honor Roll
Caitlin Chase: Independent All-Freshman Team; SSC Commissioner's Honor Roll
Megan Colucci: SSC Commissioner's Honor Roll
Maureen Cromer: SSC Commissioner's Honor Roll
Kate Culhane: SSC Commissioner's Honor Roll
Erin Duke: SSC Commissioner's Honor Roll
Megan Fairgrieve: SSC Commissioner's Honor Roll
Katie Ferree: All-Independent 2nd Team; Independent All-Freshman Team
Katie Gladhill: All-Independent 1st Team
Melissa Halstead: All-Independent 1st Team
Katie Hammerer: IWLCA Academic Honor Roll; D2ADA Academic Achievement Award; IWLCA All-South Region 2nd Team; SSC Commissioner's Honor Roll; Team MVP
Lindsay Holdway: SSC Commissioner's Honor Roll
Lorianne Hoover: Synapse Sports NCAA Division II All-Rookie Team; All-Independent 2nd Team; Independent All-Freshman Team
Lauren Koonce: SSC Commissioner's Honor Roll
Bridgette Long: SSC Commissioner's Honor Roll
Matie Maginn: SSC Commissioner's Honor Roll
Mara Mason: All-Independent 1st Team; IWLCA Academic Honor Roll; D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Rachel Ziter: SSC Commissioner's Honor Roll
Kara Reber: Independent Coach of the Year
Team: IWLCA All-Academic Squad


MEN'S SOCCER
Logan Albritton: SSC Offensive Player of the Week (10/31/11)
Petter Allanson:
SSC Commissioner's Honor Roll
Viktor Bakkioui: SSC Commissioner's Honor Roll
Sebastian Bergh: SSC Commissioner's Honor Roll
Clay Clingerman: SSC Commissioner's Honor Roll
Charlie Craig: SSC Commissioner's Honor Roll
Zach Hofstetter: Team MVP
Ashley Holmes: D2ADA Academic Achievement Award; CoSIDA Academic All-District 1st Team; All-SSC 1st Team
David Fletcher:
SSC Commissioner's Honor Roll
Alexander Garcia: SSC Commissioner's Honor Roll
James Gibson: SSC Commissioner's Honor Roll
Zach Hofstetter: NSCAA All-South Region 1st Team; All-SSC 1st Team; SSC Offensive Player of the Week (9/12/11, 10/17/11)
Ashley Holmes: SSC Commissioner's Honor Roll
Luke Jenner: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Men's Soccer
James May: SSC Commissioner's Honor Roll
Aleks Ratkovic: SSC Commissioner's Honor Roll
J.D. Ruiz: SSC Commissioner's Honor Roll
Brent Theriault: SSC Commissioner's Honor Roll


WOMEN'S SOCCER
Alyssa Abrahamsen: SSC Commissioner's Honor Roll
Adi Alvarado: SSC Commissioner's Honor Roll
Holly Bennett: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Lexie Bottomley: Team MVP
Emily Griffith: SSC Commissioner's Honor Roll
Hannah Jansson: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Caitlyn Lopez: SSC Commissioner's Honor Roll
Sarah Mansager: SSC Commissioner's Honor Roll
Marissa Maries: SSC Commissioner's Honor Roll
Jackie Metz: SSC Commissioner's Honor Roll
Kirra Rainbow: SSC Commissioner's Honor Roll
Morgan Sammons: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Martina Tangen Billing: D2ADA Academic Achievement Award; CoSIDA Academic All-District 1st Team
Amy Wheat: SSC Commissioner's Honor Roll
Kayla Wilhide: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Women's Soccer
Brooke Williams: SSC Commissioner's Honor Roll
Emmalisa Zapfe: SSC Commissioner's Honor Roll


SOFTBALL
Christie Bailey: D2ADA Academic Achievement Award
Khalia Brown: SSC Commissioner's Honor Roll
Christine Clark: Daktronics All-South Region 2nd Team; All-SSC 2nd Team; SSC Pitcher of the Week (4/30/12); SSC Commissioner's Honor Roll; Team MVP
Liana Derringer: SSC Commissioner's Honor Roll
Sam Gale: SSC Commissioner's Honor Roll
Randi Grimes: Capital One NCAA Division II Academic All-District 1st Team
Cassie Haynes: SSC Commissioner's Honor Roll
Dayna Hunn: SSC Commissioner's Honor Roll
Lindsay LaChance: SSC Commissioner's Honor Roll
Brittany Martin: All-SSC 2nd Team; SSC Commissioner's Honor Roll
Karlyn Scott: Capital One NCAA Division II Academic All-America 1st Team; D2ADA Academic Achievement Award; Capital One NCAA Division II Academic All-District 1st Team; SSC Female Scholar-Athlete of the Year; All-SSC 1st Team; SSC Player of the Week (3/12/12); SSC Commissioner's Honor Roll; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Softball
Marty Wilcox: SSC Commissioner's Honor Roll


MEN'S SWIMMING
Lance Cline: CSCAA Scholar All-America Honorable Mention; SSC Commissioner's Honor Roll
Brad Faxon: SSC Commissioner's Honor Roll
Miguel Ferreira: Member National Champion Relay Team (400-yard medley); All-American (100-yard breaststroke, 200-yard breaststroke, 400-yard medley relay); Honorable Mention All-American (200-yard individual medley, 200-yard medley relay, 200-yard freestyle relay); All-SSC Honorable Mention
Greg Gorman: SSC Commissioner's Honor Roll
Allan Gutierrez: Member National Champion Relay Team (800-yard freestyle); All-American (400-yard freestyle relay, 800-yard freestyle relay); Honorable Mention All-American (200-freestyle); All-SSC Honorable Mention; SSC Commissioner's Honor Roll
Jeb Halfacre: National Champion (200-yard backstroke); Member National Champion Relay Teams (400-yard medley; 800-yard freestyle); All-American (100-yard backtroke, 200-yard backstroke, 200-yard individual medley, 200-yard freestyle, 400-yard medley relay; 800-yard freestyle relay); Honorable Mention All-American (200-yard medley relay); (Counsilman Hunsaker National Division II Male Swimmer of the Week (12/20/11); SSC Male Athlete of the Year; SSC Swimmer of the Year; All-SSC 1st Team; SSC Swimmer of the Week (10/10/11; 12/20/11); Team MVP
Bruce Janzen: Member National Champion Relay Team (400-yard medley); All-American (400-yard medley relay); Honorable Mention All-American (200-yard butterfly, 200-yard medley relay); CSCAA Scholar All-America; D2ADA Academic Achievement Award; Capital One Academic All-District At-Large Team; All-SSC Honorable Mention; Pat McFadden Award Winner as FSC Male Scholar-Athlete of the Year; SSC Commissioner's Honor Roll; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Men's Swimming
Dylan Lake: SSC Commissioner's Honor Roll
Alex McIntyre: CSCAA Scholar All-America Honorable Mention; SSC Commissioner's Honor Roll
Brian Moran: SSC Commissioner's Honor Roll
Thomas Nguyen: Honorable Mention All-American (200-yard backstroke); CSCAA Scholar All-America; SSC Commissioner's Honor Roll
Alex Peterson: CSCAA Scholar All-America; SSC Commissioner's Honor Roll
Johan Reber: SSC Commissioner's Honor Roll
Luis Rojas: Member National Champion Relay Team (800-yard freestyle); All-American (100-yard backstroke, 200-yard backstroke; 200-yard individual medley, 200-yard freestyle, 400-yard freestyle relay, 800-yard freestyle); Honorable Mention All-American (200-yard freestyle relay); SSC Freshman Swimmer of the Year; All-SSC 1st Team; SSC Swimmer of the Week (1/30/12); SSC Commissioner's Honor Roll
Robbie Swan: All-American (400-yard freestyle relay); Honorable Mention All-American (100-yard freestyle, 200-yard medley relay, 200-yard freestyle relay); CSCAA Scholar All-America; D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Stephen Swan: Member National Champion Relay Teams (400-yard medley, 800-yard freestyle); All-American (200-yard freestyle, 400-yard freestyle relay, 800-yard freestyle relay); Honorable Mention All-American (100-yard freestyle, 200-yard freestyle relay); All-SSC Honorable Mention
Coach Duncan Sherrard: SSC Men's Swimming Coach of the Year
Team: CSCAA Scholar All-America Team (Fall & Spring terms)


WOMEN'S SWIMMING
Linnea Almqvist: SSC Commissioner's Honor Roll
Catie Carden: CSCAA Scholar All-America Honorable Mention; SSC Commissioner's Honor Roll
Stephanie Doran: All-American (200-yard backstroke, 200-yard freestyle relay, 400-yrd medley relay, 800-yard freestyle relay); Honorable Mention All-American (100-yard backstroke; 200-yard medley relay, 400-yard freestyle relay); CSCAA Scholar All-America; All-SSC 1st Team; SSC Swimmer of the Week (10/10/11); SSC Commissioner's Honor Roll; Team MVP
Carlee McDonald: CSCAA Scholar All-America Honorable Mention; D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Women's Swimming
Anna McIntyre: NCAA Elite 89 Award; All-American (200-yard freestyle relay); CSCAA Scholar All-America; Capital One Academic All-District At-Large Team; D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Women's Swimming
Lisa Menne: All-American (200-yard freestyle relay, 400-yard medley relay, 800-yard freestyle relay); Honorable Mention All-American (100 freestyle, 200-yard medley relay, 400-yard freestyle relay); CSCAA Scholar All-America; D2ADA Academic Achievement Award; All-SSC 1st Team; SSC Swimmer of the Week (1/09/2); SSC Commissioner's Honor Roll
Taylor Reynolds: All-American (400-yrd medley relay, 800-yard freestyle relay); Honorable Mention All-American (200-yard backstroke, 200-yard medley relay, 400-yard freestyle relay); CSCAA Scholar All-America; All-SSC 1st Team; SSC Commissioner's Honor Roll
Kelly Ruf: All-American (200-yard freestyle relay); SSC Commissioner's Honor Roll
Rae-Lynn Sheffield: All-American (400-yrd medley relay, 800-yard freestyle relay); Honorable Mention All-American (200-yard individual medley, 200-yard breaststroke, 200-yard medley relay, 400-yard freestyle relay); All-SSC Honorable Mention Team; SSC Swimmer of the Week (1/30/12)
Malinda Turner:
D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Missy Witt: SSC Commissioner's Honor Roll
Team: CSCAA Scholar All-America Team (Fall & Spring terms)


MEN'S TENNIS
Vladimir Barabash: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Matt Buck: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Men's Tennis
Tony D'Angelo: SSC Commissioner's Honor Roll
Charles Garneau: ITA Scholar-Athlete; SSC Commissioner's Honor Roll
Jorge Gutierrez: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Tejas Krishnan: SSC Commissioner's Honor Roll
Kirk Kucin: ITA Scholar-Athlete; SSC Commissioner's Honor Roll
Nathan Leavitt: ITA Scholar-Athlete; D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Men's Tennis
Emanuel Lueber: ITA Scholar-Athlete; All-SSC 2nd Team (Doubles with Benoit Paradis); SSC Commissioner's Honor Roll
Carl Lundberg: ITA Scholar-Athlete; SSC Commissioner's Honor Roll
Ivan Marevic: ITA Scholar-Athlete; D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Robbie Palmiotto: ITA Scholar-Athlete; D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Men's Tennis
Benoit Paradis: ITA Scholar-Athlete; All-SSC 2nd Team (Doubles with Emanuel Lueber); SSC Player of the Week (3/26/12); SSC Commissioner's Honor Roll; Team MVP
Team: ITA All-Academic


WOMEN'S TENNIS
Crystal Copeland: ITA Scholar-Athlete; D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Jessica Cove: ITA Scholar-Athlete; D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Jill Doerfler: SSC Commissioner's Honor Roll
Joalis Dominguez: ITA Scholar-Athlete; D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Sabine Goge: ITA Scholar-Athlete; D2ADA Academic Achievement Award; All-SSC 2nd Team (Doubles with Magda Riutort); SSC Commissioner's Honor Roll
Christie Nunnemann: ITA Scholar-Athlete; SSC Commissioner's Honor Roll
Magda Riutort: ITA All-American; ITA Scholar-Athlete; All-SSC 1st Team (Singles); All-SSC 2nd Team (Doubles with Sabine Goge); SSC Commissioner's Honor Roll; Team MVP
Olivia Spagnulo: ITA Scholar-Athlete; SSC Commissioner's Honor Roll
Laura Wichmann: ITA Scholar-Athlete; D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Women's Tennis


MEN'S TRACK
Chris Yanichko: Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Men's Track; Team MVP


WOMEN'S TRACK
Emily LaBarbera: Team MVP
Alyssa Shuey: D2ADA Academic Achievement Award; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Women's Track


VOLLEYBALL
Erin Callahan: SSC Commissioner's Honor Roll
Jasmine Childress: SSC Commissioner's Honor Roll
Gabby Fernandez: NCAA South Regional All-Tournament Team; SSC Commissioner's Honor Roll
Lauren Huber: Capital One Division II Academic All-America 2nd Team; D2ADA Academic Achievement Award; AVCA All-South Region 1st Team; Capital One Division II Academic All-District Team; All-SSC 1st Team; SSC Commissioner's Honor Roll; Pat McFadden Award Winner as FSC Female Scholar-Athlete of the Year; Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Volleyball; Team MVP
Morgan Kosterlitz: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Anna Niebuhr: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Defensive Player of the Week (10/3/11, 11/711); SSC Commissioner's Honor Roll
Anne Pietkiewicz: SSC Commissioner's Honor Roll
Ali Skayhan: D2ADA Academic Achievement Award; AVCA All-South Region Honorable Mention; SSC Commissioner's Honor Roll
Elena Sorich: SSC Commissioner's Honor Roll
Kate Stromberg: NCAA South Regional All-Tournament Team; SSC Commissioner's Honor Roll
Lauren Tekavec: SSC Commissioner's Honor Roll
Kendall Wilde: D2ADA Academic Achievement Award; SSC Commissioner's Honor Roll
Team: AVCA Team Academic Award


CHEERLEADING
Rachel Viglione: Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Cheerleading


WATER SKI
Keri McClure: Athletic Director's Scholar-Athlete Award for Water Ski
Lauren Morgan: National Collegiate Water Ski Association Female Athlete of the Year